რატომ უნდა იცხოვრო ბაგებში?
თბილისში ჰაერის ხარისხი არ შეესაბამება მსოფლიოს ჯანდაცვის ორგანიზაციის დადგენილ სტანდარტს. ჰაერში ნახშირბადის ოქსიდის და აზოტის დიოქსიდის შემცველობა განსაკუთრებით მაღალია რუსთაველის, აღმაშენებლის, წერეთლის გამზირზე,  გლდანში, ისანში. დადგენილია, რომ თბილისში ჰაერის დაბინძურების წყაროებიდან 71% სატრანსპორტო საშუალებებზე მოდის.
ბაგები ტრანსპორტით გადატვირთული არ არის და მავნე გამონაბოლქვით გარემო ნაკლებად ბინძურდება. შესაბამისად, ბაგებში მცხოვრები ადამიანების ჯანმრთელობა ნაკლებად დგას ჰაერით გამოწვეული დაავადებების რისკის ქვეშ.
მეტი მწვანე საფარი
თბილისის ცენტრალურ უბნებში პარკებისა და გამწვანებული ადგილების რაოდენობა სულ უფრო და უფრო მცირდება, ბაგები კი მთის ფერდობზეა გაშენებული, სადაც ფოთლოვანთან ერთად წიწვოვანი ხეებიც ბევრია, რაც განსაკუთრებით სასარგებლოა ბავშვებისთვის. ეს მწვანე საფარი ბაგების გარშემო გუგლის რუკაზეც კარგად ჩანს.
ქალაქის ცენტრთან სიახლოვე
ბევრს ჰგონია, რომ ბაგები თბილისის ცენტრალური უბნებიდან ბევრად შორსაა, ვიდრე, მაგალითად, საბურთალოს ზოგიერთი ქუჩა, რაც მცდარია.
ბაგები თბილისის ცენტრალური უბნებიდან რამდენიმე წუთის სავალზეა. მძღოლები ამბობენ, რომ თავისუფლების მოედნიდან ბაგებამდე მისასვლელად მანქანით, დაახლოებით, 10-15 წუთია საჭირო, მაშინ როცა ნუცუბიძის ქუჩის დასაწყისამდე მისვლას, საშუალოდ, 15-20 წუთი სჭირდება. გუგლ მეპის მონაცემებით კი ბაგები იმავე თავისუფლების მოედნიდან 7კმ-ით არის დაშორებული და მანქანით იქამდე მისასვლელად, დაახლოებით, 15 წუთია საჭირო.
საჭირო ობიექტები
ბაგების ტერიტორიაზე რამდენიმე კერძო სკოლაა. იქვეა სავაჭრო პუნქტები, სუპერმარკეტები, სპორტული ცენტრები – მაგალითად  ვაკის საცურაო აუზი, ღია საცურაო აუზი და ფიტნეს ცენტრები, საფეხბურთო მოედანი. ბაგებთან ახლოსაა “ვაკის პარკი” და “კუს ტბა”.
სიმყუდროვე
ბაგებში ცხოვრება იგივეა, რაც აგარაკზე ყოფნა – აქ სიმშვიდეა.
ბაგები თბილისში ყველაზე კარგი ადგილია საცხოვრებლად, წყნარია, მოშორებულია ქალაქის ხმაურს, მტვერს, სუფთა ადგილია და ჰაერი ძალიან კარგია. ამ უპირატესობების გარდა, ბაგებში ბინის შეძენა კიდევ ერთი მიზეზის გამო ღირს – ეს კარგი ინვესტიციაა.

Why should you live in Bagebi?
The air quality in Tbilisi does not meet the standard set by the World Health Organization. The content of carbon dioxide and nitrogen dioxide in the air is especially high on Rustaveli, Aghmashenebeli, Tsereteli avenues, Gldani, Isani. It is estimated that 71% of the sources of air pollution in Tbilisi come from vehicles.
Bagebi are not overloaded with transport and the environment is less polluted with harmful emissions. Consequently, the health of people living in buggies is less at risk of air-borne diseases.
More green cover
In the central districts of Tbilisi, the number of parks and green areas is decreasing more and more, and the gardens are planted on the mountain slopes, where there are many deciduous and coniferous trees, which are especially useful for children. This green cover around the Bagebi is also visible on the Google map.
Proximity to the city centre
Many people think that Bagebi is much further from the central districts of Tbilisi than, for example, some streets of Saburtalo, which is wrong.
Bagebi is a few minutes away from the central districts of Tbilisi. Drivers say that it takes about 10-15 minutes to drive from Freedom Square to Bagebi, while it takes an average of 15-20 minutes to get to the beginning of Nutsubidze Street. According to Google Map data, Bagebi is 7 km away from the same Freedom Square and it takes about 15 minutes to get there by car.
required facilities
There are several private schools in Bagebi area. There are shopping centers, supermarkets, sports centers - for example, Vake swimming pool, outdoor swimming pool and fitness centers, football field. "Vake Park" and "Turtle Lake" are close to Bagebi.
Coziness
Living in the Bagebi is the same as living in a country house - there is peace here.
Bagebi is the best place to live in Tbilisi, it is quiet, away from the city noise and dust, it is a clean place and the air is very good. Apart from these advantages, buying an apartment in Bagebi is worth it for another reason – it is a good investment.