ბაგები - ადგილი, სადაც ფუფუნება ხვდება ხელოსნობას და თქვენი ხედვა რეალობად იქცევა
ადამიანების წარმოდგენა თანამედროვე ცხოვრების სტილზე გასულ წლებთან შედარებით შეიცვალა. მათი უმრავლესობა ჯანსაღ და აქტიურ ცხოვრებას ანიჭებს უპირატესობას, სადაც კარიერული წინსვლა და დასვენება ერთდროულად მნიშვნელოვანია. ამიტომ ადამიანები სახლის შერჩევისას უპირატესობას ისეთ ადგილებს ანიჭებენ, რომლებიც ქალაქის ცენტრშია და ამავდროულად ბუნებასთან ახლოს მდებარეობს. ეს ერთი მხრივ, საშუალებას გაძლევთ, აქტიურად ჩაერთოთ საქმიან თუ სოციალურ ცხოვრებაში, მეორე მხრივ კი ბუნებაში დასვენებისა და განტვირთვის იდეალურ პირობებს გვთავაზობთ. დღევანდელ ბლოგში განვიხილავთ იმ ფაქტორებს, რომლებიც ქალაქის ცენტრში მდებარე პროექტს ყველაზე მოთხოვნად ობიექტებად აქცევს. თუ თქვენც გსურთ იცხოვროთ ასეთ ადგილას, ჩვენი პროექტში ბაგებში ხარისხისა და კომფორტის სინთეზით გთავაზობთ თანამედროვეობაზე მორგებული ცხოვრების საუკეთესო გამოცდილებას.
ჯანსაღი გარემო
დღეს ცხოვრება ეკოლოგიურად დაბინძურებულ გარემოში გვიწევს. ეს პრობლემა განსაკუთრებით მწვავეა მჭიდროდ დასახლებულ ქალაქებში, სადაც ჯანსაღ ჰაერს გამონაბოლქვისა და სამშენებლო-საწარმო სამუშაოების დაბინძურებული ჰაერი ანაცვლებს. თბილისში ჰაერის ხარისხი არ შეესაბამება მსოფლიოს ჯანდაცვის ორგანიზაციის დადგენილ სტანდარტს. ჰაერის დაბინძურების 71% სატრანსპორტო საშუალებებზე მოდის. სამწუხაროდ ჰაერში ნახშირბადის ოქსიდისა და აზოტის დიოქსიდის შემცველობა განსაკუთრებით მაღალია: გლდანში, ისანში, აღმაშენებლის, წერეთლისა და რუსთაველის გამზირზე. ამიტომ უაღრესად მნიშვნელოვანია, საცხოვრებელი ბუნებრივად თუ ხელოვნურად გამწვანებულ ადგილას შევარჩიოთ, რათა ყოველდღიურად სუფთა ჰაერი ვისუნთქოთ და ნაკლები ზიანი მივაყენოთ ჩვენს ჯანმრთელობას. ბაგები ტრანსპორტით გადატვირთული არ არის და მავნე გამონაბოლქვით გარემო ნაკლებად ბინძურდება. შესაბამისად, ბაგებში მცხოვრები ადამიანების ჯანმრთელობა ნაკლებად დგას ჰაერით გამოწვეული დაავადებების რისკის ქვეშ.
აქტიური ცხოვრების შესაძლებლობა
ბუნებასთან სიახლოვესთან ერთად, მნიშვნელოვანია, რომ ბინა ქალაქის ცენტრში იყოს, რადგან პროფესიული, კულტურული თუ სოციალური ცხოვრება უმეტესად სწორედ ცენტრშია თავმოყრილი. ქალაქის ცენტრში მდებარეობს კომერციული, სასწავლო, სამედიცინო, გასართობი თუ შემეცნებითი ობიექტები, რომელთა გარეშეც თანამედროვე ადამიანის ყოველდღიურობა წარმოუდგენელია. ამავდროულად, ცენტრთან სიახლოვე ტრანსპორტის პრობლემასაც ამსუბუქებს, რაც ხანგრძლივ საცობს თავიდან აგაცილებთ და ფეხით გადაადგილებას გაგიმარტივებთ. ბაგების პროექტი გაძლევთ შესაძლებლობას - რამდენიმე წუთში ჩაეფლოთ ქალაქის ცოცხალ კულტურასა და ღირსშესანიშნაობებში.
ესთეტიკურად მიმზიდველი გარემო
ბაგებში ცხოვრება იგივეა, რაც აგარაკზე ყოფნა – აქ სიმშვიდეა. ბაგები თბილისში ყველაზე კარგი ადგილია საცხოვრებლად, წყნარია, მოშორებულია ხმაურსა და მტვერს. ბუნებასთან სიახლოვე გარდა იმისა, რომ ჩვენი ცხოვრების ხარისხს ბევრად აუმჯობესებს, ჯანმრთელობის შენარჩუნებაში გვეხმარება, ესთეტიკურ სიამოვნებასაც გვანიჭებს და მიმზიდველ საცხოვრებელ გარემოს გვიქმნის, სადაც ბუნების ჰარმონიული ატმოსფერო ინტერიერშიც აისახება და სიმყუდროვის განცდას იწვევს. ეს კი ჩვენს ემოციურ და მენტალურ მდგომარეობაზე დადებით გავლენას ახდენს.
ბუნება შენს კართან
ჩვენ გთავაზობთ არა მხოლოდ სახლს - ჩვენ გთავაზობთ წინა რიგის სავარძელს ქალაქის ყველაზე განსაცვიფრებელი ხედებისკენ, რაც საშუალებას მოგცემთ განიცადოთ ურბანული ცხოვრების მაგია ყოველდღე. ბაგები არის ადგილი, სადაც ყველაფერი რაც თანამედროვე ცხოვრებისთვის გჭირდებათ თქვენ გარშემოა. გაქვთ შესაძლებლობა რამდენიმე წუთში ეწვიოთ თქვენთვის მნიშვნელოვან ადგილებს.
- ვაკის აუზი - შენგან 4 წუთში;
- ვაკის პარკი - შენგან 5 წუთში;
- მ. მესხის სტადიონი - შენგან 5 წუთში;
- კუს ტბა - შენგან 7 წუთში;
- მზიური - შენგან 10 წუთში;
- სითი მოლი - შენგან 15 წუთში.
რას გთავაზობთ ?
ჩვენ ხარისხისა და კომფორტის სინთეზით გთავაზობთ თანამედროვეობაზე მორგებულ ცხოვრების საუკეთესო გამოცდილებას. ვქმნით პროექტს, რომლის ცენტრალური მდებარეობის მიღმა კიდევ უფრო მიმზიდველი მახასიათებელია:
- მდებარეობა - შესაძლებლობა იცხოვრო ქალაქის ცენტრის ხმაურიან გულში;
- ქალაქის არაჩვეულებრივი ფონი და პეიზაჟები, რომლებიც შთაგაგონებთ და გხიბლავთ;
- სამშენებლო პროცესების სრულყოფილება, რომელიც დადასტურებულია ISO სერთიფიკატით;
- ექსტერიერი, რომელიც დროს უძლებს;
- დაცვა და ვიდეოკონტროლი 24/7;
- დასუფთავება და მოვლის სერვისი;
- გამწვანებული ეზო;
- ავტოფარეხი.
ბიმ ჯგუფი გაძლევთ შესაძლებლობას ისუნთქო მშვიდად, იცხოვრო კომფორტულად და დაიწყო კეთილდღეობა შენ სახლში.

People's perception of modern life style has changed compared to the past years. Most of them prefer a healthy and active life, where career advancement and leisure are important at the same time. Therefore, when choosing a house, people prefer places that are in the center of the city and at the same time are close to nature. This, on the one hand, allows you to actively engage in business or social life, and on the other hand, it offers ideal conditions for rest and relaxation in nature. In today's blog, we will discuss the factors that make downtown projects the most sought-after properties. If you also want to live in such a place, we offer the best experience of modern life by synthesizing quality and comfort in our project.
A healthy environment
Today we have to live in an ecologically polluted environment. This problem is especially acute in densely populated cities, where healthy air is replaced by polluted air from emissions and construction works. The air quality in Tbilisi does not meet the standard set by the World Health Organization. 71% of air pollution comes from vehicles. Unfortunately, the content of carbon dioxide and nitrogen dioxide in the air is particularly high: in Gldani, Isani, Agmashenebeli, Tsereteli and Rustaveli avenues. Therefore, it is extremely important to choose a residence in a natural or artificial green area so that we can breathe fresh air every day and do less harm to our health. Bagebi are not overloaded with transport and the environment is less polluted with harmful emissions. Consequently, the health of people living in buggies is less at risk of air-borne diseases.
The possibility of an active life
Along with being close to nature, it is important that the apartment is in the center of the city, because professional, cultural or social life is mostly concentrated in the center. Commercial, educational, medical, entertainment and educational facilities are located in the center of the city, without which the everyday life of a modern person is unthinkable. At the same time, the proximity to the center alleviates the problem of transportation, which avoids long traffic jams and makes it easier for you to move on foot. The Bagebi project gives you the opportunity to immerse yourself in the city's vibrant culture and sights in a matter of minutes.
Aesthetically attractive environment
Living in the buggies is the same as living in a country house - there is peace here. Bagebi is the best place to live in Tbilisi, it is quiet, away from noise and dust. In addition to the fact that proximity to nature greatly improves the quality of our life, it helps us maintain our health, it also gives us aesthetic pleasure and creates an attractive living environment, where the harmonious atmosphere of nature is reflected in the interior and causes a feeling of coziness. This has a positive effect on our emotional and mental state.
Nature at your door
We don't just offer a home - we offer a front-row seat to the city's most stunning views, allowing you to experience the magic of urban living every day. Bagebi is a place where everything you need for modern life is around you. You have the opportunity to visit important places for you in a few minutes.
• Vake pool - 4 minutes from you;
• Vake Park - 5 minutes from you;
• M. Meskhi Stadium - 5 minutes from you;
• Turtle Lake - 7 minutes from you;
• Mziuri - 10 minutes from you;
• City Mall - 15 minutes from you.
What do you offer?
We offer a synthesis of quality and comfort, the best experience of modern life. We are creating a project with an even more attractive feature beyond its central location:
• Location - the opportunity to live in the bustling heart of the city center;
• Extraordinary city backgrounds and landscapes that inspire and fascinate you;
• Perfection of construction processes, which is confirmed by ISO certification;
• An exterior that stands the test of time;
• Security and video control 24/7;
• Cleaning and maintenance service;
• A green yard;
• Garage.
Beam Group gives you the opportunity to breathe easy, live comfortably and start well-being at home.